Patrząc na konstrukcję lub maszynę, zawsze oceniamy finalny efekt. Jednak tak naprawdę na sukces gwarantują małe półprodukty. Doskonałym przykładem jest kątownik aluminiowy, który w wielu przypadkach prac budowlanych i konstrukcyjnych odgrywa ogromną rolę. Do czego służy kątownik aluminiowy i jakimi może się pochwalić właściwościami?
Czym jest kątownik aluminiowy?
Na rynku metalurgicznym klienci zarówno prywatni, jak i przedsiębiorcy mogą nabyć wiele rodzajów profili aluminiowych. Jednym z nich jest właśnie kątownik aluminiowy. To element, którego ramiona tworzą kąt prosty. W hurtowniach można nabyć różne rodzaje kątowników, a w tym m.in. kątowniki ślusarskie, stolarskie, budowlane, nastawne czy te, które mają pełnić funkcję łączników.
Kątownik aluminiowy – czym się charakteryzuje?
W sklepach budowlanych i hurtowniach metalurgicznych możemy nabyć kątownik aluminiowy i ten stalowy. Dlaczego zatem kątowniki wykonane z aluminium cieszą się większą popularnością? Ponieważ są wytrzymałe i lekkie. Dzięki temu znajdują zastosowanie przy budowie różnych urządzeń i konstrukcji.
Ważną cechą kątownika aluminiowego jest odporność na korozję. Wynika to z procesu obróbki, który powoduje to, że kątownik aluminiowy pokrywa się automatycznie ochronną warstwą tlenku glinu.
W jakich przypadkach kątownik aluminiowy ma zastosowanie?
Jak już wiecie, kątownik aluminiowy wyróżnia się wieloma właściwościami. Sprawiają one, że taki element jest wykorzystywany przez różne gałęzi budownictwa i przemysłu. Kątowniki są stosowane również w codziennym życiu. Taki element jest powszechnie dostępny w hurtowniach metalurgicznych, sklepach budowlanych i sklepach internetowych.
Zazwyczaj kątownik aluminiowy jest wykorzystywany do tworzenia lekkich przenośników taśmowych oraz budowy ram, urządzeń i osłon. W budownictwie aluminiowy kątownik jest montowany do listew progowych i schodowych. Oprócz tego omawiany komponent znajduje zastosowanie również w stolarstwie, a konkretnie w pracach, które mają na celu połączyć meble.